El arte contemporáneo

19. duben 2011 | 22.46 |

Andywarhol-1

A to je pravda pravdoucí.

Vím, že posledních nevím kolik článků se věnuje umění a není to proto, že bych se chtěla cítit jako nějaký super duper znalec a umělec, ale proto, že v posledních dnech si citát od Andyho Warhola, jak ho vidíte nahoře, potvrzuju čím dál víc. Zveřejňovat sem obrázky nebo reporty z výstav je pro mě stejně důležité jako napsat, co se mi kde stalo a co si myslím, a mám fakt radost, že se najdou lidi, kteří tohle moje oblíbené místo navštěvují často a rádi se podívají na jakýkoliv typ článků - a ty o umění si taky užívají. Cením si toho. Díky.

Momentálně k umění - a všem jeho druhům - utíkám dost často. Je to skvělá odreagovačka, připravená vždycky, když se člověk potřebuje nezbláznit. Vždycky jsem chtěla v dospělosti dělat v téhle branži, a až teď, když se všechny jasně načtrtnuté životní cesty začínají ztrácet a nevím, kudy kam vážně uvažuju o tom, že udělám všechno pro to, abych si tenhle sen splnila, praktičnost nepraktičnost, výdělečnost nevýdělečnost. Nevím, jak na to, nevím, co dělat., nevím vůbec nic. Tímhle se momentální období poměrně vyznačuje. Nejsem teď šťastná, i když vím, že vlastně jsem - je to podivný pocit. A od té doby, co jsem se tak změnila, jsem podobné stavy byla zvyklá překonávat s neznámo kde nalezenou novou silou a chutí do života a do toho, jak to všem nandám. Ale teď je to jiné. Teď tomu chci dát průchod a prostě si lehnout na vlny melancholie a nechat se unášet. Nějakou dobu. Věřím si natolik, abych řekla, že do depresí už nesklouznu. 

Strašně ráda bych sem dala i nějaký nový výtvor, povídku nebo něco, ale problém je v tom, že se soustředím na spíchnutí jedné sbírky, kterou ybch chtěla poslat vyšším silám a pochopitelně nic z toho tady neuvidíte, dokud bude třeba. A vymýšlení jiných povídek, které se té sbírky netýkají, mi upřímně řečeno nejde. V takovém stavu mysli jsem ráda, když můžu normálně přemýšlet. Mrzí mě to. Ale budu se snažit chytat inspiraci ze všech stran, abych tady konečně něco vytáhla. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: El arte contemporáneo maydayberry®svetu.cz 19. 04. 2011 - 23:17