NEOAVANTGARDA

31. říjen 2011 | 22.52 | rubrika: Barcelona

 S radostí a zároveň s lítostí vám oznamuju, že se to již stalo - dnešním dnem uzavírám a opouštím Avantgardu na píše.cz, neboť jsme tomu Osud a já chtěli, abych se zabydlela na jiném místečku, tentokrát pod záštitou Bloggera. Systém tady na píše už mi nebyl pohodlný a některé věci mi vadily, a tak jsem se rozhodla v pár dnech otestovat nějaké další platformy, přičemž Blogger a Wordpress z toho vyšli nejlépe - jenomže na rozdíl od Wordpressu si nemusím platit za psaní kaskád a HTML do svého blogu, koupi domény mají cca o poloviny levnější a vůbec, Blogger jako takový nabízí hodně vychytávek, díky kterým Avantgarda s novou adresou vypadá a funguje lépe, než tato.

Ale už dost žvástů a přejděme k činům; loučím se tady s vámi a uvidíme se o pár dat později na zbrusu nové (prozatím) delší adrese, kterou si nezapomeňte napsat do svých diářů, deníčků, na stěny a do RSS odběru ve vašem prohlížeči:

http://avanteguardia.blogspot.com/

IMG_0413 copy

Ďábel nosí Campbellovu rajčatovou polévku

29. říjen 2011 | 16.24 | rubrika: Barcelona

Po včerejší šichtě v pražském Rossmannu, kde jsem se utápěla v depresi kvůli počítání 234 papírových kapesníčků nebo 101 sáčků s Persilem tomu Osud chtěl, abych si spolu s kolegyněmi ve zbrani, které sdílejí moji marnivost, šla spravit náladu nákupy do polského Těšína. Ačkoliv jsem jela shánět šaty na stužkovák, dopadlo to samozřejmě tak, že jako správná baba jsem si odvezla kvantum vymožeností, které mají se šaty na stužkovák tolik společného asi jako peníze se mnou a odjela jsem lehčí o velký obnos zmíněných peněz, které jsem ve skutečnosti neměla. Jsem proslulá svým hospodařením s neexistujícími penězmi. (Bůh ví, proč je pořád nemám.)

Stihla jsme za svou první návštěvu polského Těšína vypozorovat následující:

komentáře (1) | přidat komentář | přečteno: 141x

18: Pečené kuře a rozmarýnové brambory

27. říjen 2011 | 00.34 | rubrika: Barcelona

P1010001

P1010003

Dneska jsem na oběd udělala kuře, pečené na slanině a k tomu rozmarýnovo-česnekové

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 290x

Cizí práce za 756 rublů

19. říjen 2011 | 22.48 | rubrika: Barcelona

Občas podléhám vlastní zvědavosti a záchvěvům paranoii a googlím svou přezdívku i pravé jméno, čistě proto, abych měla přehled o tom, co se se mnou pojí. Dnes jsem udělala to samé a podívejte, kde jsem se náhodou ocitla: www.posterlux.ru/photo-topics/sale/kollekciya-hed-kandi/isabella-by-opaline-le-fay/202716biggrin

Rusové prodávají mou montáž z kreseb Jasona Brookse za 756 rublů. Což jsem fakt ještě nikdy nežrala. biggrin Kdysi dávno jsem totiž tu montáž vyrobila pro kamarádku jako potisk na hrneček a upíchla to na deviantart.com. Boží mlýny a páky osudu nejspíš zabraly, takže dneska si můj hloupý výtvor můžete nechat regulérně vytisknout jako plakát a koupit si ho - samozřejmě bez toho, aniž by se mě majitelé webu zeptali. Což trošičku nabourává autorská práva - a co teprve práva Jasona Brookse, který je vlastně skutečným původcem toho obrázku! Ale to nevadí, pořád mi to nebrání cítit se doopravdy slavná a mocnáheadbang

17: Changing the Rain

13. říjen 2011 | 22.27 | rubrika: Barcelona

35709359Začnu něčím velmi konverzačním - ještě minulý týden jsme se hřáli v paprsích babího léta a tento týden už chodíme nabalení jako na Sibiři. Docela jsem se těšila zase na nějakou tu změnu počasí, nicméně severák, který se dostane do míst, kam slunce nesvítí, protivný déšť a kousající šálu, kvůli

Vůně sfér (Pythagoras)

8. říjen 2011 | 22.13 | rubrika: Barcelona

c6f411ea2306053b6fcd4933b723e7Před x lety jeden chytrý, avšak soudě podle jeho filosofie lehce úchylný pán na matematiku prohlásil, že stejně jako cokoliv, co se na Zemi hýbe a vydává při svém pohybu zvuk, musí i planety a vesmírná tělesa při svém pohybu nějak znít. Harmonická souhra všech těchto zvuků je pro nás neslyšitelná, čili je tichem, a Pythagoras ji nazval jako hudbu sfér. Když jsem se včera na jedné multinárodnostní akci (loučení se zahraničními studenty z AIESECu, kteří u nás tento týden byli) seznamovala s nějakými Španěly, na starého dobrého Pythagora jsem si vzpomněla (ano, i v pátek na party občas myslím na některé věci, které se učíme ve škole, zejména pokud mě baví jako filosofie nebo biologie woohoo).

komentáře (9) | přidat komentář | přečteno: 100x

Español ftw

8. říjen 2011 | 10.44 | rubrika: Barcelona

Me siento rodeada de español de verdad - ¡como si alguien arriba decidió de repente que todas las oportunidades para practicar la lengua aparezcan ahora mismo! Cuando mi graduación de escuela secundaria se acerca con cada día, me encontro con más gente que habla espaňol. No comprendo como es que justamente yo tengo tanta suerte - he estado por cinco veces en el país, obtuve "le medalla de patatas" en la conversación espaňola en Hladnov el año pasado, nuestra escuela participa en muchos proyectos extranjeros, conozco a muchos amigos con quien puedo hablar en el idioma, ... ¡Eso es fantástico! Lo aprecio muchísimo. Pero la otra cosa es aunque tengo todo eso, mi nivel hablado no es todavía tan bien como quiera. Quizá por mi pereza, no estoy segura, ¡pero ahora voy a utilizar todas mis oportunidades como posible y comenzar a aprender la lengua realmente!

¡Muchísimas gracias, Señor!

Na světě neexistuje hezčí jazyk, než španělština. Žádný jiný jazyk totiž v sobě nedokáže skloubit tolik měkkosti, hebkosti a vřelosti zároveň s energií a temperamentem. Čím déle se ji učím, tím víc miluju ji i její lidi. Moje podivínství zachází až do té míry, že když poslouchám například Love of Lesbian, nedokážu se pořádně nabažit toho, jak nádherně někdo dokáže vyslovovat, a poslouchám ty písničky stále dokola nejen díky melodii, ale i kvůli způsobu, jakým zpěvák vyslovuje. 

žádné komentáře | přidat komentář