5 ciudades - 5 villes - 5 měst (+ klíč)

12. červenec 2011 | 23.13 |

Měla jsem to štěstí, že jsem všechna navštvila.

Barcelona

Parc Güell (park, navržený Antoni Gaudím)

Nikdy se dost nenaobdivujete Gaudího nádherných mozaiek a perníkových domečků. A co teprve Casa Batlló! A celá Barcelona!

Protože Barcelonu miluju nejvíc a měla jsem tu čest zažít ji třikrát (a plánuju čím dál víc), bude představovat domeček pro všechny osobní zápisky.

IMG_2244 copy

Lyon

Rue de la République

Seděli jsme na lavičce na hlavní třídě, kterou korzovaly páry sladěných a vkusně oblečených Francouzů a Francouzek, užívaly si jarních paprsků slunce a přispěly mladé dívce, oblečené jako Karkulka, která prodávala domácí sušenky, na brzkou svatbu.

V Lyonu, jelikož působil velmi kulturním dojmem a vystupoval čistě a uhlazeně, se setkáte s pár střípky mojí literární tvorby.

IMG_2224 copy

Strasbourg

De Leur Temps Exposition (Duch doby - výstava)

Dvě hodiny v Musée D´Art Moderne et Contemporain byly příliš málo a aktuální výstava De Leur Temps příliš fascinující. Pokud příště na takovou výstavu narazím, beru stan a spacák.

Víte, jaký jsem maniak na moderní a současné umění a že vás jím neustále zahlcuju. Ve Strasbourgu, odkud jsem si odnesla nejsilnější dojem právě z De Leur Temps, všechny moje umělecké spamy najdete pěkně při kupě.

IMG_0755

Granada

La Alhambra (sídlo arabských vládců)

Výšlap na tenhle nádherný komplex paláců z pálených rudých cihel byl pekelný, ale ve finále stál za to. Každý si přál být arabským panovníkem.

Kdysi byl do Alhambry povolen vstup jen vyvoleným. Stejn tak je tomu i teď a tady u mě.

IMG_0413

IMG_0464

Málaga

Museo Interactivo de la Música (Interaktivní muzeum hudby)

Další možnost, jak se skrýt před žhavým andaluským sluncem a přitom se zkulturnit. Muzeum nás provedlo historií hudby od úplných počátků až k dnešním supermoderním nástrojům, přičemž plno z nich jsme si vyzkoušeli.

Hádejte, co se ukrývá v této rubrice. Dám vám nápovědu: je to kvalitní.

---

Všechny fotky hrdě nafoceny mnou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře