Do kotliny české

2. srpen 2011 | 23.59 |

Dovolte mi na chvíli odbočit od obvyklých témat, kterým se na tomhle blogu věnuju, a postesknout si nad věcmi v jiných oblastech.

Někteří z vás možná ví, někteří ne, nicméně mám ráda módu a všechno, co k ní patří. Často byste mě našli na módních blozích či růzých podobných stránkách, sleduju, co je v mých oblíbených obchodech nového a samozřejmě mě jednou za čas baví vláčet se po nákupech. Kameny jsou tady na hromádce, tak házejte, ale zastávám názor, že na prvním pohledu záleží a že způsob, jakým se někdo obléká, dává o sobě ostatním najevo určité informace. To znamená, že čistota a upravenost nade vše. Na hodnotě toho, co na vás visí, nezáleží.

Určitě uhádnete, kam teď mířím - do módního pekla kotliny české.

tumblr_le06aixSC51qfh9qwo1_500

Občas člověk potkává na ulici takové modely, že se mu o tom zdají noční můry, a nedokáže se dostatečně podivovat nad tím, co jsou někteří lidi schopní ušít/vzít na sebe. A když vynecháme divoce extravagantní kousky, tak jaké kombinace jinak normálně vypadajícího oblečení. Mohla bych jmenovat, ale vy to už znáte: ponožky v sandálech, oblečení, které původně nemělo být těsné, vykukující spodní prádlo/tělesné části, jež by měly zůstat skryty, a tak dále.

Několikrát jsem byla ve Španělsku a ve Francii a pozor, teď přichází klišé, ale jak je možné, že drtivá většina lidí tam si dává záležet na tom, co má na sobě, a lidi tady ne, aspoň když budu mluvit o Otravě? A nemám na mysli návrhářské kousky nebo tak, ale normální, pěkné, čisté  a navzájem sladěné věci, které nevypadají, že proletěly vnitřnostmi tohoto slona jako jistá moucha nebo že přežily několik generací a sněží z nich žmolky. Jak je možné, že lidi tady se spokojí s rejoicekami, outdoorovým vším, komunistickými džínovými bundami, špinavými kraťasy a podobně? Pohodlí, cena? Can do! Já sama mám šatník sestávající z kousků v cenovém průměru 100 - 150 Kč s pár excesy pod stovku a nad 400, a běh na autobus, do školní jídelny, válení se v trávě, školu, nákupy a večerní párty ve všem zvládnu hravě. Takže prosím, žádné výmluvy.

Tihle lidé, kteří nosí naprosto vyplivnuté, nezajímavé a leckdy oči-bolící věci si pak večer sednou ke compu a na módních stránkách zkritizují, kde co mohou. Zejména co se týče pánů - fashion blogerů jako je například Vítek, kterého navštěvuju ráda a i když některé outfity nejsou podle mého gusta, nikdy nevypadá, že by na sebe ráno náhodně hodil všechno, co našel ve špinavém prádle. Když se kluk stará o to, co nosí, je za buznu, v lepším případě metrosexuála, úchyláka, případně snoba, a ve finále můžeme sami sobě poděkovat na pány, chodící ve zmiňovaných sandálích s ponožkami, se sežvýkanými tričky a džíny a igelitkami na cestě do hospody. Tohle je jedna z věcí, které mi na většině Čechů neskutečně vadí. Omezenost a neschopnost akceptovat změnu. Co to je s těmihle lidmi, proč se tak snaží někoho odlišného zadupat do země a srovnat do latě? Proč si akorát stěžují na všechno kolem sebe, aniž by nějak hnuli prstem pro to, aby se to zlepšilo? Proč, když se spousty lidí zeptáte: jak se máš?, odpoví: jde to/na hovno? Proč, když má někde skvělou náladu, ostatní si klepou na čelo? Negativní stránky "typického češství" mě vytáčí čím dál víc, jak se s takovými lidmi setkávám, protože jsou nespokojení, líní a pesimističtí a to dokáže člověku neskutečně otrávit den. Pamatujete si na to, jak se takoví lidé projevili na autorské besedě Tomio Okamury? Ti, kteří takoví nejsou, pak září mezi touhle masou jako perličky - jsem ráda, že takové lidi znám. 

Díky za přečtení tohohle poněkud patetického proslovu, ale sem tam si prostě nemůžu pomoct, aniž bych se nerozčilovala nad zapšklostí některých zdejších idí. Občas tady (silně) postrádám toleranci, vkus a tyhle časy. (Dobře, jsem úchylná na obleky, trench coats a tenhle styl, ale... mí lidé mi rozumí. biggrin)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Do kotliny české slanka 10. 08. 2011 - 19:31