PC voodoo

15. říjen 2011 | 23.52 |

Počítače jsou zvláštní věci, které způsobují zvláštní věci. Občas mě ten náš dědek neskutečně rozčiluje svou pomalostí, jindy kmitá jako družice; když má zrovna náladu, záhadným způsobem mi smaže některé soubory, nejlíp školní práce a psaní, vytvoří náhodně po celém céčku tři stejné soubory, což má za následek mé vztekání, kamže se zase doprdele ztratily hodiny mé dřiny a podobně. Nejradši tyhle souborové kletby provádí na Otevřených dveřích, což si odmítám vykládat jako nějaké znamení. Pche. A samozřejmě, jako každý správný počítač se čas od času sekne. Pak děkuju své paranoie, vyvinuté na předchozích zkušenostech, že si všechno průběžně ukládám a zálohuju na různých místech. (A že nám "ukládat, ukládat!" vtloukala důsledně do hlavy v hodinách IVT profesorka, která jednou vylitím coca coly vyčistila svůj záchod. Žůžo labůžo.)

Nejnovější záložka do Akt X počítačů se jmenuje "Twitter". Nějak zvlášť jsem si s ním nikdy nepotykala a nechápala jsem, jak někdo může mít zároveň účty na Google +, Facebooku a Twitteru, když se v podstatě oblasti jejich působnosti překrývají a čím víc účtů člověk má, tím větší v tom má bordel a je závislý na compu. (Přednášky na téma výhod každého z těchhle tří serverů už jsem absolvovala několikrát a přesto se nevzdávám své technické natvrdlosti. Žena.) Dneska jsem svůj Twitter účet vzkřísila, hodila jsem tam nějaké odkazy sem na Avantgardu, a co nevidím: dotyčné články byly najednou několikrát otevřené a počitadlo zachytilo ve svém sítu 11 návštěvníků. Jen tak, zničehonic, jako když jdete a někomu náhodnému vlepíte facku. Valím své šestidioptrické bulvy a chytám svou křivozubou čelist, která mi spadla na zem. Za celou historii, kdy dřepím tady na píše.cz, jsem neměla tolik návštěvníků najednou v jeden moment. (A už jsem vám říkala, že tento šarmantní mladý muž si myslí, že byste měli tenhle blog milovat? Můj vliv roste a jednou konečně ovládnu svět!) Tyhle stránky počítačového voodoo se mi docela zamlouvají. S teoriemi, že to jsou nějaké spam boty, roboti z Andromedy, kteří touží zničit svět nebo že to vůbec nejsou lidi, můžete jít do Háje ve Slezsku, protože si chci naivně myslet, že to jsou prostě lidé, které zmíněné odkazy zajímají. Takže tímhle velký dík všem, kteří mě čtou a nezapomeňte se učit a jíst vitamínky!

navstevnost

(Je to tak! V 23.35 to vypadalo přesně takto. Doporučuju začít stavět atomové kryty a nakupovat jídlo do zásoby, až to tady ovládnu, moc toho na všechny nezbyde.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře