He & me

17. leden 2011 | 21.35 |

 Byl to zázrak, jakoby se začátkem nového roku zmizely kamsi i moje deprese a teď slavím třetí týden, kdy žiju normálně. Olé.

Ale teď nový rok dostává zatěžkávací zkoušku - poničené zdraví Strejdy Marceluse. Pro ty, kteří o něm ještě vůbec neví - je to moje nadmíru tajemná a schopná ryba, která u mě žije už nějaký půlrok.

Protože soužití s holčičími bjovnicemi nevypadalo ideálně a Strejda byl málem sežrán, tatínek vymyslel hi-tech síť, rozdělující akvárium na dvě poloviny, abychom tak nepřišli o žádnou z ryb. Bohužel, dneska se holkám podařilo podhrabat se pod sítí nějakými mezerami v šutrech a ten, kdo to odnesl, byl samozřejmě Strejda. Sežraly mu půlku ploutví a ohryzaly hlavičku, že chudák malá sedí ukrytý v trsech měkkých rostlin a jen přerývaně dýchá.

Mám o něj hrozný strach, že o něj přijdu, protože poslední dobous e čím dál více ukazovalo, jak Strejda citelně stárne a chtěla jsem, aby dožil aspoň v klidu a neumřel v nějaké deseticentimetrové komůrce ve zverimexu. Není tak silný, plísně a podobné svinstva existují a je to pro něj neuvěřitelný stres, být takhle mučený jinými rybami. Měla jsme zrovna tu smůlu, že jsem natrefila na až moc agresivní typy tohohle druhu.

Jsem bláznivá, ale kamarádky a Princ mohou s klidem dokázat, jak podivuhodný Strejda umí být. Labyrintky jsou na ryby dost vyvinuté. Jedna z oblíbených póz Strejdy například je, že si lehne/sedne na list nějaké kytky a prsní ploutví se opírá o sklo. Když si všimne, že na něj koukáte, otočí na vás hlavu taky - což bývá až strašidelné. (Přesto si nemyslím, že tohle dělá každá labyrintka.) Pochybuju, že na takovou rybu ještě někdy narazím. Je to docela vtipné, jak moje rozpoložení závisí na jedné rybě.

Nechci, aby umřel. Fakt ne. Ne teď.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: He & me sanny b. white 18. 01. 2011 - 18:24