Letní knižní veletrh 2011, Otrava

18. červen 2011 | 21.08 |

Gramotní a bibliofilní Otraváci, zbystřete! V době, kdy se nad knihami v téhle zemi, podobající se leckdy Kocourkovu, smráká, se naše město rozhodlo podpořit akci, která si mimo jiné kladla za cíl proti soumraku knih u nás bojovat. Ti, kterým se doma už kupí hromada nových knížek, už určitě ví, o čem mluvím - o Letním knižním veletrhu, který dnes úspěšně skončil na Výstavišti Černá louka.

S povděkem kvituji následující:

  • zastoupení na Černé louce mělo snad každé knihkupectví, na které si vzpomenete,
  • tudíž bylo z čeho vybírat
  • a to i ke konci druhého dne
  • žádné davy, se kterými byste museli bojovat o život, nehrozily (což je ovšem na druhou stranu poměrně smutné, když to tak vezmete)
  • prodejci byli hodně příjemní a milí a nikoliv dotěrní
  • SLEVY, SLEVY, SLEVY všeho druhu,
  • vyhřívaly se tam knihy od Neila Gaimana (ne, neodpustila jsem si to) a knihy všech žánrů, na které si vzpomenete,
  • mohli jste si návštěvu veletrhu zpestřit nějakou akcí, kterých organizátoři taky pořádali habaděj - z osobností různě zvučných jmen, kteří měli besedu, autogramiádu nebo něco podobného, zmíním třeba Ladislava Špačka (přiznám se, že jeho Etiketu mám vážně ráda) nebo Tomio Okamuru, o kterém vám něco povím v dalším článku,
  • pokud máte děti, mohli jste je bezpečně odklidit do některého z hracích koutků s různými aktivitami,
  • fajn věci zdarma.

Tuhle akci si opravdu nemůžu vynachválit a ačkoliv jsem jako většina studentů akutně chudá, stejně jsme s Princem z veletrhu odcházeli s naditými a těžkými taškami plnými knih a periodik. Některé stánky nabízely tiskoviny zdarma, mohli jste si například vzít pár výtisků Literárních novin nebo jste dostali minislovníček od Lingea (nejlepší slovníky, mimochodem - zkušenosti), všechny stánky se pak pyšnily větší či menší veletržní slevou na jejich knihy a díky Argo (50% sleva na všechny knihy), což je mezi námi nakladatelství, které taky oceňuju pro jejich nelajdácký přístup ke vzhledu knih a nádherným předním stranám, mám kompletní Jeho temné esence od Pullmana, což si zaslouží následující: YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH!

S Princem, který mi byl nejlepším společníkem na plavbě literárnem, jsme se shodli, že příští rok nás tam mají jisté, včetně velkých obnosů peněz v kapse navíc. S charakterem celé akce jsme byli navýsost spokojeni a co si budeme říkat, takové věci je třeba podporovat.

A na závěr přehled všeho, čím jsme byli obtěžkáni aneb neubránila jsem se chlubivé chvilce:

Zlatý kompas a Jedinečný nůž - Philip Pullman (Argo),

kn_2007_5_9_18_8_22 4301-b-pullman_jedinecny_nuz

Otec prasátek - Terry Pratchett (Talpress),

OtecPrasatek

Dračí král - vietnamské pohádky,

draci-kral-vietnamske-pohadky-

Recepty středomořské kuchyně - Zdeněk Justoň (včetně předchozího titulu je obé činem nakladatelství Dauphin s příjemnou slečnou ve stánku, udělující příjemné slevy a krásné záložky ke krásným knížkám),

mediterranee-recety-stredomors

Šikovný španělský slovník - Lingea,

3995-spanelsko-cesky-cesko-spa

mini slovníček s angličtinou, němčinou a francouzštinou - Lingea,

pár výtisků Literárních novin,

Kulturní noviny,

létající talíř a podobné reklamní vylomeniny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře

RE: Letní knižní veletrh 2011, Otrava slanka 18. 06. 2011 - 21:15