So arty, oh yeah

24. leden 2011 | 21.58 |

Znáte je - oblékají se nedbale nebo naopak velmi originálně, když se jich na něco zeptáte, odpovědi se vám dostane až napotřetí, tedy pokud vůbec, nosí nezkrotné háro až do čela, které si vybranými pohyby odhazují, mají zastřený pohled plný nové tvorby a hledí přes vás do dáli, tam, kam normální lidské oko nedohlédne. Party tráví tím, že sedí v koutě a přemýšlejí nad novým nápadem, který jim shůry seslala Inspirace, popis profilu na internetu mají rýmovaný a testy na facebooku neodvratně a jasně říkají - tvůj osud je zasvěcen umění.

Bože. Miluju tyhle lidi.

Je člověk fakt lepší, když je umělec a bohém? Proč na tom doprčic tolik záleží? Protože vás lidi pak strašně obdivují, jak jste výjimeční? Být umělcem je už nějakou dobu v módě, a každý se snaží být tím opravdovým. Co nejuvěřitelnějším. A na tvorbě tolik nezáleží. Vždycky se najde nějaká banda lidí - minimálně přátel - kteří vám pochválí všechno od hlavy až k patě, a ti ostatní? Vždycky si můžete říkat, že jste jako umělci nepochopení.

Byly jsme tuším v nové Aréně nebo kde, když kámoška ukázala na nějakou holku ve žlutém svetru, s baretem a šálou až na zem, jak si nese kafe, a prohlásila: "Ty jo, to je umělec!"

WTF? To se jako pozná spolehlivě už na první pohled? Jen podle toho, co má dotyčný na sobě? To je nějaký nový životní styl?

Musím se smát, když tohle všechno kolem sebe pozoruju, protože zjišťuju, že jsem asi o umělectví a tvoření měla naprosto jinou vizi - naivní. Myslela jsem, že největší význam má to, co stvoříte, ne to, jak vypadáte nebo jak se chováte anebo jak se se svou tvorbou chlubíte a oháníte se vstupem do umělecké skupiny.

Pár takových znám, a někteří jsou schopní docela zákeřných věcí, které ybste do nich neřekli, protože se věčně tváří nekonečně mile a zasněně. A víte, proč? Protože se jim nelíbí skutečnost, že by někdo v jejich okolí mohl být taky umělecky založený nebo co je nejhorší, být stejně dobrý nebo elpší než oni. Tyhle zákeřnosti jsem si sice neprožila na vlastní kůži, ale i tak mě to naprosto udivuje - taky jsem považována asi za rivalku nebo něco podobného, a pak se člověk nestačí divit a smát, jak se někteří chovají.

Na druhou stranu, sranda musí být.

I love your friends - they´re all so arty, oh yeah!

(P.S. Naprosto bombastická vypalovačka s vtipným textem. Chci být na té party!)

Well I woke up tonight and said I
I'm gonna make somebody love me
I'm gonna make somebody love me
And now I know, now I know, now I know
I know that it's you
You're lucky, lucky, you're so lucky!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: So arty, oh yeah lucifersangel 25. 01. 2011 - 13:17
RE: So arty, oh yeah rebarbora 26. 01. 2011 - 07:23
RE(2x): So arty, oh yeah opaline 06. 02. 2011 - 20:49
RE: So arty, oh yeah slanka 26. 01. 2011 - 23:24