Requiem pro Kurta

4. říjen 2011 | 20.44 | rubrika: Barcelona

Dnes moje krásné, hodné a inteligentní zvíře odešlo s týpkem - rybí kostí v černém plášti, s kosou a ocasem; po téměř půl roce, které u mě strávilo, zemřelo na nějakou chorobu, kterou jsem nebyla schopná pojmenovat, a tím pádem ani vyléčit.

Budu za něj držet smutek celý týden, protože ryba nebo neryba, byl to tvor, kterého jsem měla ráda a on měl rád mě; občas se usmíval, občas ne, ale byl tak věrný, tak houževnatý a tak zvědavý, jak bojovnice dokáží být a jak by mnoho lidí od pouhé ryby nečekalo. Ano, je mi smutno, a ne málo.

Odpočívej v pokoji, Kurte.

P9170043

Bleed Like Me [Explicit]

žádné komentáře | přidat komentář

Oh Praga! 2011

19. září 2011 | 22.15 | rubrika: Barcelona

Protože nám bylo dáno shora (pěkné počasí) i zdola (školou), nebránilo letošní oktávě B nic v cestě za čtyřdenním výletem obohacující jak duši, tak tělo. (Ale zejména tu duši, samozřejmě.) V úterý 13. září 2011 jsme se po příjezdu vlakem uhnízdili na kolejích VŠE na Žižkově v pěkných a čistých buňkách vždy tří dvoulůžkových pokojů a po dostatečném vytvoření osobního prostoru jsme se krátce prošli romantickou večerní Prahou, abychom následující den vstali dříve a oběma nohama skočili rovnou do historické části exkurze. Čekala nás Loreta, malý okruh Pražského hradu, zahrnující například Hrad samotný a Zlatou uličku, Karlův most, chrám svatého Mikuláše, podívat jsme se byli i k Josefovu a Lennonově zdi, kterou jsme si samozřejmě také označkovali.

P9130190

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 70x

Emmanuel Erár

17. září 2011 | 10.42 | rubrika: Barcelona

Ve svých osmnácti letech jsem konečně dostala foťák, který je jen a jen můj. Zdědila jsem ho po Princi a mám z něj obrovskou radost.

Jde o Olympus Camedia C-745 Ultra Zoom. Má sice rozlišení 3, 2 Mpix (fňuk - mít víc, je ideální), XD kartu (které se dneska sotva vyrábějí), vyfocené obrázky jsem ještě neviděla v počítači a Princova mamka v něm zapomněla baterky, které se do něj vylily, takže ho musel Princ a jeho kamarád složitě dávat dokupy, nicméně to mi v mé euforii z vlastního fotoaparátu rozhodně nebrání. Ten samotný už se taky nevyrábí, takže své jméno - Emmanuel Erár - dostal opravdu příhodně. (Kolik znáte Emanuelů? A vynechte laskavě toho motýla.) Všechny tyhle skutečnosti, tedy kromě těch 3, 2 Mpix mu jen přidávají na stylovosti. ;D K tomu přičtěte fakt, že je to falešná zrcadlovka, která má hledáček i LCD obrazovku, takže můžu sledovat záběry i za plného slunce a má pásek na nošení přes rameno, nicméně díky své faleši není tak prostorově náročná, tudíž je výletům bez skolióz, kýl a podobně přáno. No uznejte, není Emmanuel okouzlující?

olympus_camedia_c-745_[640x480

olympus_camedia_c-745_[640x480

žádné komentáře | přidat komentář

Odpich: směr pražský

13. září 2011 | 12.54 | rubrika: Barcelona

Na Gyohavlu je zavedena tradice, že se každý rok vypraví celý poslední ročník na exkurzi do Prahy. Náš odpich nastane právě za chvíli. Čekají nás 4 dny v bláznivé skupině s třemi oslavenci narozenin, historií a uměním (mňau), kdy budeme na stověžatou matičku útočit přímo z jejího nitra naším ostrým otravským přízvukem. Na Friendfaceu se to od včerejška hemží otázkami, co si kdo balí, do čeho se balí, čím jede na nádr, kdy máme být na nádru, a dneska už moje zeď sestává jen z posledních statusů před odjezdem typu "let´s go to Prague muthafakas", jak se všichni těší a hodina odjezdu se blíží. Dokonce jsem si umyla boty, jak nejlíp to šlo, abych příští týden třeba nevisela na Módním peklu. ;D Zanechám vás tu smutné a plačící bez mé přítomnosti, a pokud se budete někdo v Praze chtít sejít, najděte si mě na Friendfaceu pod stejnou přezdívkou, s jakou vystupuju všude, čili Opaline Le Fay. Vayamos compaňeros!

10072010112

(Záběr z minulého roku v srpnu.)

Tento způsob semináře zdá se mi býti šťastným

11. září 2011 | 22.20 | rubrika: Barcelona

Jedním z jednoletých seminářů, které nám škola dává na výběr, je literární seminář pod záštitou našeho nynějšího třídního, který platí za kulturní kapacitu. Pod jeho taktovkou se místo drcení gramatiky, didaktických testů a příprav na maturitu (jejíž budoucnost tak či tak leží ve hvězdách) budeme bohulibě oddávat kvalitní literatuře, diskusím o ní, návštěvám výtvarných výstav, autorským čtením

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 30x

Módní o/Otrava

10. září 2011 | 23.58 | rubrika: Barcelona

SongstressiconsCR07

S povděkem kvituji, že za poslední dobu jsem tady u nás v zaprděné teplé domácí kotlince nachytala plno lidí, jak jsou pěkně a vkusně oblečení. Že by už vkus nebyl pro lidi z ulice sprosté slovo, po kterém si dotyčný zaslouží přes hubu? A čí je to v tom případě zásluha? Dokonce jsem začala uvažovat, že rozjedu cosi jako The Sartorialist nebo Stockholm Street Style, akorát víc "Otrava", a budu tam přihazovat fotky chvályhodně oděných spoluobčanů, tak moc jsem byla optimistická. Pak sice přišla sprška v podobě sexin, jež rafinovaně zvýrazňují svá kyprá těla tričky, která původně neměla být upnutá, starých smradlavých šusťákovek s protrhnutou igelitkou a nagelovaných douche s obojkem, těsnými tričky, těsnými kalhoty a lesklými rudými botaskami, nicméně můj optimismus stále přetrvává a díky přehršeli stylových mladých, ale i starších lidí vidím budoucnost módy z ulic v mnohem lepších barvách. Šaty prostě dělají člověka, oblékat hezky se dá i téměř zadarmo a ulice hned vypadají pro cizince reprezentativně, když jimi korzují pěkně odění domorodci, než když vás kreace některých lidí donutí uvažovat o tom, že začnete pracovat jako neplacený stylista. Jen tak dál!

žádné komentáře | přidat komentář

Smrt

10. září 2011 | 23.33 | rubrika: Barcelona

Umírá se na ni, to je vědecky prokázané. A ve svých téměř devatenácti letech pořád věřím, že smrt je bytost. (Každé Vánoce taky píšu Santovi do Finska.) (Ten teploměr si můžete schovat. Myslím to vážně.) Je mnohem méně bolestivé si představit, že člověka odvádí pohodový týpek s kosou jako ve Family Guyovi, než že zničehonic někdo přestane existovat, jako kdyby cvakla klapka, a točila by se část filmu bez dotyčného, jako kdyby šlo o práci, o peníze, o rutinu.

Každý z nás má se smrtí své zkušenosti, a já si občas, přiznám se, zkoušela představit, jaké by to bylo,